Lékárna Novea  Nový Bor
488 572 022

Novinky

16.04.2019

Na prodloužený víkend doma v Česku

Prázdniny jsou sice ještě daleko, ale proč si nezpříjemnit čekání alespoň pár dny odpočinku. Nemusíte přitom jezdit hned do zahraničí. Krásně máme i u nás v Česku. Inspirujte se našimi tipy a užijte si zasloužené volno.

celý článek
12.04.2019

Měření stáří cév

Svůj kalendářní věk znáte.... Znáte i věk svých cév? Prevence jako nejlepší léčba aneb Co můžeš udělat pro své zdraví dnes, neodkládej na zítřek! Přijďte si změřit stáří svých cév do vybraných lékáren sdružení Moje lékárna.

 

celý článek
12.04.2019

Tipy z lékárny: jak na jemnou a zářivou pokožku

Pokožka každé ženy si pro zachování své krásy a mladistvého vzhledu vyžaduje tu nejlepší péči přímo z lékárny. Mladá i zralejší, citlivá, suchá, atopická a také normální. Ano, i ta vaše. Proto vám dnes Moje lékárna poradí, jak se starat o svou pokožku od hlavy až k patě.

celý článek
09.04.2019

Anti-stress

Zátěž, tlak, napětí. Zná ho každý z nás. Jedná se o stav organismu v extrémních podmínkách a jeho obrannou funkci, která zabraňuje jeho poškození. Je všeobecně známo, že stres je našemu zdraví škodlivý. Ale proč je to tak? Jednoduše si to můžeme ukázat na příkladu skleničky s vodou. Zkuste v ruce držet sklenici s vodou minutu. Asi žádný problém. 

celý článek
03.04.2019

Čaga: přírodní poklad ze Sibiře pro vaše zdraví

Znáte už léčivé tajemství ruské přírodní medicíny v podobě dřevokazné houby jménem čaga? Vyrůstá z kmenů bříz hlavně v sibiřské oblasti a kromě typické struktury bychom ji poznali podle většího kulovitého tvaru a černé barvy. Čaga obsahuje řadu účinných látek a pro naše zdraví může mít blahodárné účinky.

celý článek
01.04.2019

Neplaťte NAVÍC ANI KORUNU

V lékárnách Moje lékárna jsou nulové doplatky na léky bez rozdílů.

Sleva platí při výdeji léčivého přípravku vázaného na lékařský předpis, hrazeného z veřejného zdravotního pojištění, a poskytuje se ve formě neuplatnění maximální obchodní přirážky při výdeji léčivého přípravku.

celý článek
28.03.2019

Kateřina Vacková: Jak pečovat o své zdraví? Důležité je začít!

Magazín Forbes ji vyhlásil za jednu z 30 nejúspěšnějších lidí v Česku do 30 let. Ve 22 letech jí diagnostikovali rakovinu, ale díky odhodlání a vhodné péči se z toho dostala. Jejím posláním je ukazovat lidem, jak se starat o zdraví a myslet na prevenci. Proto založila organizaci Loono, ve které sdružuje mladé mediky, pořádá s nimi workshopy a učí veřejnost, jak na prevenci před rakovinou, kardiovaskulárními či sexuálně přenosnými onemocněními. Kateřina Vacková nám v rozhovoru pro Moji lékárnu odhalila, jak vnímá život po vyléčení a také jak včas rozpoznat příznaky rakoviny.

celý článek
26.03.2019

Demence a Alzheimerova choroba

I s demencí se dá dobře žít. To je stěžejní poselství série stejnojmenných infospotů, které počínaje pondělkem poběží v České televizi. Stojí za nimi tým odborníků – lékařů a lékárníků, kteří chtějí upozornit, že stáří, demence ani Alzheimerova choroba nemusejí děsit. Když máte dostatek informací.

celý článek
25.03.2019

Od stříbrné mince k ušním kapkám s nanočásticemi stříbra

Veterinární medicína, ale nejen veterinární, bojuje v současné době stále častěji s infekčními komplikacemi drobných poranění operačních ran a s druhotnými infekcemi komplikujícími dané onemocnění. Problémem je v těchto případech i vzrůstající odolnost bakterií na antibiotika, která se při léčbě často nadměrně používají.

celý článek
20.03.2019

Slevy pro zdraví, to je benefit klub VoZP

BeneFit Klub Vojenské zdravotní pojišťovny je program slev a výhod pro registrované členy. Nabízí klientům přímý a snadný způsob, jak výhodně a pohodlně nakoupit. Registrovat se může každý pojištěnec Vojenské bez ohledu na věk nebo délku pojištění.

celý článek
19.03.2019

Jak na spokojené bříško dítěte

Spokojené bříško dítěte je snem všech maminek. Když bolí a naši nejmenší nám nemohou říct kde a proč, dostáváme se do zoufalé situace, ze které potřebujeme najít východisko. Proč nemluvňata tak často trpí bolestmi bříška a jak tomu lze zabránit? Je to jednoduché a dokážete to i vy!

celý článek
14.03.2019

TV reklama

V období od 15. 3. - 20. 4. 2019 můžete zhlédnout v rámci JARNÍ televizní kampaně 25s reklamní spot. Tento spot je možné vidět na kanálech TV Nova,  TV Prima group a TV Barrandov Group.

 

 

celý článek
10.03.2019

Cukr free aneb život bez cukru

I když si řada z nás uvědomuje rizika spojená s nadměrnou konzumací cukru, stejně se nám chuť na sladké nedaří ovládnout. Snažíme se proto hledat nejrůznější alternativy, které by cukr v našem jídelníčku zastoupily. Jsou však tyto náhražky skutečně zdravější? A proč je cukr vůbec takovým strašákem?

celý článek
10.03.2019

Pády jsou pro seniory životně nebezpečné. Jak se jim vyhnout?

Pády jsou jedním z nejběžnějších příčin zranění seniorů, která často vedou k mnoha dalším komplikacím a někdy končí až fatálně. Způsobují zlomeniny krčku stehenní kosti, rukou, zápěstí či vyvrtnutí kotníků. I když pády nemusí vždy „dopadnout“ špatně, mnoho seniorů se jich bojí natolik, že kvůli nim vynechává množství aktivit. Zjistěte s Mojí lékárnou, jak na správnou prevenci před pády a zbavte se tak strachu i nejistoty.

celý článek
09.03.2019

Zero Waste aneb šetřete planetu i svou peněženku

Smýšlet ekologicky je v dnešní době velkým trendem. Třídění je už pro většinu z nás samozřejmostí. Navíc se snažíme přicházet se stále novými způsoby, jak produkci odpadu omezit úplně. Přinášíme vám proto několik tipů, které můžete snadno praktikovat během svého dne a díky kterým budete šetřit nejen životní prostředí, ale i svou peněženku.

celý článek